Co by vám poradil instalatér při úniku vody v domácnosti

Nezmatkujte a nepropadejte panice

Věříme, že unikající voda v domácnosti je vždy důvodem k určité hysterii a panice, zejména u lidí, kteří si neví rady, co si v takové situaci počít, a tak vám radíme: Nepropadejte depresi a panice a vyhledejte si včas telefonický kontakt na instalatérský havarijní servis, který poskytuje služby nonstop. Budete-li mít telefon uložený, pak jen po něm sáhnete a ihned dáte instalatérům na vědomí, co se stalo. Volat můžete třeba i o půlnoci, nikdo vám za to nevynadá, a naopak vám odborník poradí, jak dál postupovat. Jen zachovejte klid a vše dobře dopadne.

instalatérské rozvody

Uzavřete hlavní uzávěr vody

První věc, kterou vám instalatér poradí, je uzavřít hlavní uzávěr vody. Pokud se jedná o situaci, která by mohla ohrozit život obyvatel domu, instalatéři vyjedou do terénu ihned a přijíždí obvykle do hodiny. Uzavření vody je důležité proto, že voda může narušit statiku zdiva a proniknout i do elektroinstalace, což by mohlo způsobit i velmi nebezpečné situace.

vodovodní baterie

Nezačínejte s bouráním zdiva

Nesnažte se ihned oklepávat omítku s tím, že usnadníte instalatérům vyhledávání úniku vody. Toto je zastaralý způsob, který dnes odpadá a řeší se to úplně jinak. Instalatéři používají moderní metody pomocí formovacího plynu nebo akustických tyčí Hykron. Jde o natolik http://g.cz/nepropadejte-panice-zajdete-na-fantasticky-muzikal/ spolehlivé technologie, že lze vyhledat defekt ve vodovodním potrubí s přesností na milimetr. Tím pádem vám odpadne právě to oklepávání omítky, stačí pak pouze odstranit pár čtverečních centimetrů zdiva, omítky či obkladů a náprava havarijní situace tím pádem bude výrazně snazší a levnější.

Nakonec zjistíte, že na první pohled hrozivá a katastrofální situace nebude až tak hrozivá, a že vše proběhne docela v pohodě a bez výraznějších obtíží. Chce to jen být v klidu a přesně vědět, co máte dělat. Hlavní je mít na instalatéry kontakt zjištěný ještě před tím, než se vám něco takového stane.