Co je to dřevostavba na klíč? Proč je dobré této služby využít?

Asi před dvěma lety jsem se snažila svoji rodinu přesvědčit o tom, abychom se společně přestěhovali, protože bydlíme ve starém a velkém domě a je velice nákladné to tady platit. Nejprve jsem si myslela, že budu bydlet s rodiči, ale nakonec jsem se rozhodla že bych si koupila ze svého podílu svůj vlastní byt a oni by šli někam jinam. Myslela jsem nejprve nějaký nový malý dům, ale velice se mi líbily stavby na klíč. Dřív jsem o tomto termínu vůbec neslyšela, nevěděla jsem, co to vlastně znamená, nicméně jsme se sice nepřestěhovali a stejně by se mojí rodiče přestěhovali bývali do bytu, ale protože jsem se tenkrát o různé takové stavby zajímala, tak jsem se díky nápadu že se přestěhujeme o stavbách na klíč dozvěděla trochu více.

velký rodinný dům

Co ale vlastně pojem dřevostavby na klíč https://www.enerdomy.cz/drevostavby-technologie znamená? Je to nějaká novostavba, kterou dostáváte až když je kompletně postavená a hotová. V čem jsou tyto novostavby výhodné? Vše vám uděláme kompletně sami…nemusíte se dřít se stavbou, ale my vám postavíme celý dům kompletně. Také se docela finančně vyplatí. Když musíte nakupovat spoustu věcí na stavbu, utratíte mnohem víc peněz, než když s vámi spolupracujeme my. Můžete si zvolit mezi většími domy, což jsou třeba dvoupatrové domy, nebo menší jednopatrové klidně i jen pro dvě osoby.

malý domeček

Taková stavba má hotovou střechu, fasádu, okna i dveře a je hotová i uvnitř – podlahy, koupelny, výmalba. Jak se takový dům staví? Provedeme takové úpravy podle vašich představ, 3D nákresy jsou důležité pro výrobu stěn, stropů atd. K výrobě domů využíváme nejčastěji smrkové dřevo. Nejprve připravujeme základovou desku, poté přimontujeme obvodové stěny – součástí jsou okna, dveře a elektroinstalace, dále přidáme příčky, stropy, pak štíty (podkroví atd..), pokračujeme střechou – pokrýváme ji pomocí latí a paropropustné fólie, dokončíme střechu, doděláme fasádu. Uvnitř domu pokládáme podlahu, pokračujeme montováním kuchyňské linky.