Co obnáší stěhování kanceláří

V čem se liší stěhování kanceláří v Praze od akce v rodinných domech a bytech?

Kancelářský nábytek

Většina typických kanceláří je vybavena především nábytkem obdobném duchu, jako jsou psací stoly, kancelářské židle a křesla, skříně na šanony, šatní skříně, komody, nástěnky a závěsné police. Nebývá příliš zvykem, že by šlo o nábytek z masivního dřeva, např. starožitný, spíše se setkáte s rozebíratelnými kousky z dřevotřísky, potažené dýhou. A zde vyvstává jedna zásadní otázka – zda je výhodnější nábytek demontovat na dílčí části a na novém místě jej pak opětovně smontovat, anebo jej přestěhovat smontovaný.

práce v kanceláři

Toto rozhodnutí se musí velmi pečlivě zvážit, protože jsou tu vždy dvě misky vah – na první misce je časová prodleva, resp. zdržení, které je markantní zejména u demontáže nábytku velkého počtu kusů, a na druhé misce vah je možné poškození a zkrácení životnosti nábytku při přenášení ve smontovaném stavu, kdy jsou přetěžovány spojovací díly.

žena při práci v kanceláři

Papírové dokumenty

V mnoha kancelářích se stále vyskytují různé papírové dokumenty, umístěné v šanonech anebo v některých nádobách, jako jsou kartonové krabice, plastové přepravky atp. Stěhovací firma může samozřejmě toto vše přestěhovat v rámci akce na klíč, kdy zajistí i balení těchto dokumentů, ovšem pokud chcete např. kvůli jisté intimitě dokumenty raději balit sami, je žádoucí každý z nich pečlivě evidovat a všechny krabice důkladně popsat, aby nevznikl zmatek při vybalování na novém místě.

Květiny

Součástí vybavení kanceláří jsou i pokojové rostliny v různých velikostech a exemplářích, a to mnohdy ve větším počtu, než v domácnosti. Mohou tu být jak vzrostlé dvoumetrové palmy, tak i drobné rostliny v květináčích na parapetech a psacích stolech. Na květiny je třeba zajistit vhodné přepravní nádoby s uzavíratelným pevným víkem a stěhovat je tak, aby venku nezmrzly anebo naopak nepřišly na prudké letní slunce.