Hypotéka na náš dům


Už dlouho s partnerem přemýšlíme, jestli si koupíme nějaký starší dům. Nebo jestli si vezmeme hypotéku na úplně nový dům, že bychom si nechali postavit dům na klíč. Partner stále říká, že je nejlepší varianta, kdybychom si nechali postavit dům na klíč. Já samozřejmě s tímhle souhlasím, ale zase na další stranu to bude dražší. Já jsem takový opravdu hodně šetřivý člověk a nerada utrácím peníze. Partner tohle o mně ví, ale on zase říká, že když budeme mít úplnou novostavbu, že budeme mít třeba na dvacet let vystaráno, že nebudeme muset nic opravovat.

Větší bydlení je více pohodlné.

I když tedy samozřejmě při té dnešní kvalitě nevím, nevím. Ale i tak jsem si řekla, že by bylo nejlepší, kdybychom se prvně s partnerem pořádně dohodli, jestli si koupíme úplně nový dům anebo starší. Jak byste to vyřešili vy? Napsali byste si na papírek několik názvů anebo věcí, co byste chtěli a potom byste se to vylosovali z klobouku? Ano, i tohle je možnost, ale my s partnerem právě chceme mít něco úplně přesně daného. Nechceme se jenom takhle rozmýšlet, takže jsme si raději vzali na poradu také bankovního poradce, který by nám řekl, co pro nás bude nejvíce ideální.

I takhle se dá bydlet.

Pan bankéř nám řekl, že také záleží hlavně na našich financích, jak hodně chceme do našeho bydlení investovat a jestli jsme úplně rozhodnuti, jestli chceme mít byt anebo dům. S partnerem jsme mu řekli, že chceme jednoznačně dům. Nemusí být veliký, ale chceme to hlavně také kvůli zahradě, protože já mám psy, a ještě bych chtěla pořídit kočku a je logické, že tohle nemůžeme mít v malém bytě. Tak pán specialista na finance a na hypotéku nám poradil, že bude nejlepší, když si koupíme nějaký starší domek na vesnici, že byt by byl nepraktický. Tak jsme se tedy s partnerem rozhodli a za půl roku už budeme řešit hypotéku. Jsem ráda, že to s partnerem a s odborníkem na finance máme už vyřešené.