I levná dovolená může být lepší, než pobyt v luxusním hotelu

Když se řekne „dovolená“, někteří lidé si představí mořskou pláž a luxusní hotel s pozlacenými obrubami dveří a honosnými mramorovými sály. Jenže v takovém prostředí budete potkávat mnoho snobů, z nichž nevyzařuje zrovna přívětivá energie, přímořské pláže mohou být přelidněné a vaše dovolená bude mít spíše stresující charakter.

přívěs na tažné zařízení

Rádi bychom vám nabídli něco jiného, sice výrazně levnějšího, ale nikoli na úkor kvality. Vodácké putování po českých řekách. Jaké to má zásadní výhody, a proč si zvolit zrovna tuto podobu dovolené?

Chováte se přirozeně – mezi hotelovými hosty a lidmi na pláži panuje svým způsobem napjatá atmosféra, lidé se tu nedokážou zcela uvolnit, protože tu vládne jistý bonton. Budou si vás prohlížet, co máte na sobě, budou vás sledovat, jak se bavíte, a možná, že zatoužíte alespoň po chvilce soukromí. Na vodě se lidé chovají zcela přirozeně a svou dovolenou si tak lépe užijete.

Překrásná příroda většina splavných říčních koryt v Čechách je obklopena nádhernými přírodními úkazy, a pokud hledáte vhodnou inspiraci a dosud jste na vodě nebyli, doporučujeme vám splout Berounku, Lužnici, Sázavu nebo Vltavu.

dívka v kajaku

Jste soběstační – máte-li tažné zařízení Octavia, stačí vám pronajmout si přívěsný vozík a na jeho nástavbě převážet třeba šest lodí najednou. Vaše parta tak bude maximálně soběstačná a nezávislá jak od vodáckých půjčoven, tak i přepravních společností.

Každým okamžikem jste někde jinde – když se ubytujete v hotelu u mořské plíže na celý týden, budete každé ráno vstávat ze stejné postele a sledovat stejný výhled z hotelového balkonu. Na vodácké výpravě se každý den budíte v jiném kempu a hlavně jste v neustálém pohybu na říční hladině, takže např. v deset hodin dopoledne vyplujete z Českého Krumlova a kolem páté jste již na prostorné louce pod hradem Dívčí Kámen. Stále objevujete nové a nové podněty.