Jaká tradiční jídla ochutnat v USA?

Jablečný koláč

„Apple pie“ je typický americký dezert, který se hodně podává při rodinných sešlostech a oslavách. Základem je máslové těsto, které se dá do koláčové formy a na to jsou potom kladeny plátky jablíček s cukrem a různým kořením, jako je skořice, badyán a podobně. Nakonec se vrch koláče překryje mřížkou z těsta a šup s ním do trouby.

koláč

Krocan

Tradičního krocana si Američané vychutnávají především na Den díkuvzdání, ke kterému toto jídlo neodmyslitelně patří. V té době také najdete v obchodech obrovský výběr krocanů všech velikostí. Krocan se peče v troubě společně s nádivkou, která je většinou tvořena mixem celeru, mrkve a cibule. Podává se s různými omáčkami, zeleninou a bramborovou přílohou.

Buffalo wings

Tyto křidélka získali svou oblíbenost po celém světě. Američané všeobecně křidélka milují. Buffalo křidélka jsou marinovaná v pálivé omáčce a poté se smaží. Podávají se většinou s omáčkou, zeleninou a pečivem.

Hamburger

S USA si pravděpodobně jako jedno z prvních jídel spojíte burger. Najdete ho tam v nejrůznějších podobách, a to jak ve stáncích rychlého občerstvení, tak v luxusních restauracích. Každá rodina má také svůj vlastní recept, který používají při rodinných grilovačkách. Základem burgeru je placka z kvalitního mletého masa mezi dvěma žemlemi, doplněná o čerstvou zeleninu, omáčky a případně další suroviny jako sýr, slanina, vejce a podobně.

burger

Cookies

Jeden z nejtradičnějších dezertů Ameriky, který má oblibu hlavně u dětí. Ze sušenkového těsta, který tvoří hlavně máslo, mouka a cukr se tvarují malé placičky, které se pečou. V USA se do nich většinou přidávají čokoládové kousky, které se po upečení roztečou napříč těstem.

Hot dog

Hot dog najdete v USA na každém kroku. Každý stát má v oblibě trochu jinou recepturu. Velmi oblíbené jsou při různých sportovních utkání, kde patří k neodmyslitelné součásti občerstvení. Základem je žemle, do které se vloží uvařená nebo grilovaná klobáska nebo párek a doplní se o omáčky a zeleninu.