Jaké hry lze hrát při dlouhých cestách?

Dlouhé cesty, ať už autem, autobusem, vlakem či jiným dopravním prostředkem jsou náročné i pro dospělého, natož pak pro dítě. Nemůžeme proto předpokládat, že vydrží několik hodin v klidu sedět, a neměli bychom to od něj ani vyžadovat.

 

Abychom předešli nudě a případným záchvatům špatné nálady či dokonce vzteku, je dobré předem udělat určitá opatření. Jedním z nich jsou samozřejmě časté zastávky, kdy si všichni mohou vystoupit a na chvíli se protáhnout a proběhnout. Nezdá se to jako moc, ale věřte, že to udělá divy.

 

i čekání na letišti může nudit

 

Pokud však cestujete prostředkem hromadné dopravy, není něco takového vždy možné. Je proto ideální předem si připravit nějaké hry, kterými se mohou zabavit nejen děti, ale i vy. Ovšem ne každá hra se dá hrát v dopravním prostředku.

 

Zdaleka nejlepší jsou takové, kdy k nim nepotřebujete nic jiného, než svou hlavu. Příkladem může být slovní fotbal či hádání, jakou barvu bude mít auto, které projede kolem vás. Také můžete třeba počítat, kolik automobilů červené barvy minete či kolika městy nebo vesnicemi projedete.

 

dítě v letadle

 

Pokud vás ani jedna z těchto možností neuchvátila, je v některých případech možné zahrát si například karty. Zde je však potřeba dávat pozor, aby vám je náhlá ostrá zatáčka či prudké zastavení neshodily. Také je k tomu potřeba místo, takže se nedají hrát ve chvíli, kdy je celé auto plné.

 

Samozřejmě je také možné vrátit se ke klasice a společně zpívat písničky. A věřte, že ačkoliv se na to ostatní mohou ze začátku tvářit divně, brzy se k vám připojí. Je však potřeba zvolit takové, o kterých jste si jisti, že je váš potomek zná.

 

V neposlední řadě je zde také možnost moderních technologií a nechat dítě, aby se dívalo na tabletu či mobilu na videa. To je zdaleka nejjednodušší řešení, ale také nejméně přínosné. Věřte, že dítě mnohem více ocení nějakou společnou aktivitu. A budete se divit, jak rychle při tom cesta uběhne i vám.