Jaké je mít dvojče?

Občas se stane, že se rodičům narodí dvojčata. Pro někoho to je super, jsou to dvě mouchy jednou ranou, ale rozhodně to není zas tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Není to jen o tom táhnout kočárek pro dvojčata Maxim kočárky, to je ta nejmenší věc, která se této záležitosti týká. Táhnout kočárek pro dvojčata ani není tak složité, jsou přizpůsobené právě k tomu táhnout dvojčata, takže se nemusíte bát.

Dvojčata jsou všude spolu, a tak to je i s miminky. Musí být neustále spolu a když křičí jedno, tak se rozkřičí i druhé, to se nemusíte bát. A to je právě to, co je náročné. Když máte dvě miminka najednou, je těžké udržet pozornost pro obě z nich a pokud to nedokážete, miminka vám to dají sežrat a začnou obě plakat, takže tohle bývá největším kamenem úrazu, pokud se jedná o dvojčata a jejich výchovu.

dvojčata

Když jsou starší, tak většinou problém nebývá už v pláči ale v tom, že vše musíte kupovat dvakrát. Pokud něco koupíte jednomu dítěti, musíte to automaticky koupit tomu druhému. Když máte jedno dítě starší a druhé mladší, kupujete jim různé věci a nevadí jim to, tedy alespoň ne tomu mladšímu. Když ale koupíte jednu věc dvojčeti, strhne se ze strany druhého lavina.

dvojčata

Jaké to je ale mít dvojče? Je to jako mít velmi blízkého kamaráda či kamarádku. Jste s ním všude, většinou dvojčata chodí na stejnou školu, tedy i do stejné třídy a jsou pořád spolu. Na nervy jim to ale neleze, většinou to tedy alespoň tvrdí. Jsou rádi, že jsou spolu, protože když opravdu nikoho nemají, tak mají alespoň sebe. Pokud chodí do stejné třídy, mohou se společně učit a vyměňovat si své zkušenosti. Nejhorší, co na tom je, je to, že jak jsou si dvojčata podobná, tak musí počítat s tím, že si je budou všichni plést, a to nemusí být úplně normální, pokud se jedná o přítele jedné z nich a podobně. Být dvojčetem je akorát jiné v tom, že je váš sourozenec stejně starý a jste tak většinou všude spolu.