Aranžovací hmota a její využití

Napadlo vás někdy k čemu přesně je aranžovací hmota https://www.lepaso.cz/Aranzovaci-hmoty-c3_4_2.htm určena? A co všechno se s ní dá za kouzla a zázraky vytvořit? Nejvíce s aranžovací hmotou pracuje v květinářství. A asi nejvíce práce mají v období dušiček, svateb nebo pohřbů. Ale květinové dekorace se dají používat úplně přes celý rok. A to nejen do interiérů. Je to určitě vhodné, a i hodně vyhledávané i ven na dekorace. Dají se z ní vyrobit adventní věnce, svícny, svatební kytice a výzdoby svatebních nebo pohřebních sálů a místností. Dá se používat jak pro živé, tak i pro umělé květiny a dekorace. Pro ty živé to má tu výhodu, že aranžovací hmota dokáže skvěle absorbovat vodu.

květinová dekorace

Díky tomu jakákoliv https://www.emimino.cz/diskuse/alergie-na-jakekoliv-antibiotika-258648/ dekorace dokáže vydržet i dlouhé týdny. Závisí to na tom, jaké druhy květin do toho použijeme. Aranžovací hmota je vyrobena z kvalitní pěnové směsi, která je velmi jemná, ale nenechte se zmást také dostatečně pevná, aby všechny dekorace pěkně držely pohromadě. Jelikož je vyrobena převážně jenom z přírodních materiálů jako je kokos nebo řepka má velice jemnou strukturu. Vyrábí se ve dvou barvách. Ta rozšířenější je nejspíš šedá, ale seženete ji i v provedení zelené barvy. Do aranžovací hmoty se dá jednoduše píchat, tvarovat, řezat a upravovat podle vašich vlastních představ a požadavků. Je určena pro lepení za studena i za tepla.

květinová dekorace

Seženete různé tvary i velikosti. Nejčastěji koupíte šedou aranžovací hmotu ve tvaru obdélníku. Ale pokud budete pečlivěji hledat, seženete i ve tvaru srdce nebo kužele, jehlanu a válce. Aby byla hmota připravená k použití živých květin musí správně nasát vodu. Dělá se to tak, že hmotu necháte volně na vodní hladině v nádobě. Hmota si bude do sebe postupně nasávat vodu a až bude připravená klesne ke dnu. Pokud pracujete s hmotou šedou, dejte si pozor, kam rostlinu budete zapichovat. Protože pokaždé když si místo rozmyslíte vzniknou v hmotě dírky a poté už tam další stonek neumístíte. Čím kratší stonek do aranžmá použijete, tím uděláte určitě lépe. A vždy stonky seřízněte šikmo. Poté úplně jednoduše zapadnou do hmoty. Při vyrábění dekorací vám přeji co nejvíce úspěchů a krásných dekorací.