Co způsobilo současný prudký rozvoj techniky

Asi nikoho nepřekvapí, že dnes jsou nové vynálezy a vylepšení chrleny prakticky denně. Technologie se rozvíjí rychlým tempem a věci, o kterých ještě před deseti lety nesnil snad nikdo s výjimkou autorů vědecko-fantastické literatury, jsou najednou běžnou součástí našich životů. To samozřejmě značně zvyšuje naše pohodlí a usnadňuje nám práci. Přeci jen je rychlejší a pohodlnější otevřít si například dveře do garáže stisknutím tlačítka, aniž bychom museli vystupovat z auta, nebo nechat úklid podlahy na robotovi. Ovšem jako snad vše, i tento prudký vývoj technologií má svou příčinu, i když v tomto případě jich je vlastně několik, a dohromady posouvají techniku kupředu doslova mílovými kroky. Rozhodně se tedy vyplatí o nich vědět. Tou první jsou nové vědecké objevy především na poli chemie a fyziky, které byly následně implementovány do nových vynálezů, které tím značně vylepšily. Staly se také základem vývoje přístrojů úplně nových. Díky nim totiž vývojáři byli schopni posunout limit toho, co je technologicky možné.

 

chytré hodinky jsou stále populárnější

 

Ovšem vědecké objevy samy by nestačily. Byla potřeba další síla, která by vytvořené jiskry rozdmýchala do plamene. A tou se stala komercializace a kapitalismus. Je dobré si všimnout, že v současnosti nevychází nové přístroje ani tak z vládních výzkumných a vývojových center, jako od soukromých firem. A to z dobrého důvodu – vyplatí se jim to. 

 

moderní chytrá domácnost

 

Pokud budou schopni nové technologie dobře prodat, budou mít peníze, které opět půjdou do dalšího vývoje. Jeho výsledek se opět prodá, tentokrát za vyšší cenu, což opět generuje zisk, jehož část půjde opět na vývoj, a celý cyklus se takto opakuje. Lidé tak dostávají nové přístroje, které jim v mnoha případech usnadňují život, zatímco majitelé firem bohatnou. Rozhodně se tedy dá říci, že s jedná o oboustranně výhodnou situaci. Je tedy pochopitelné, že v současnosti se zpomalení tohoto trendu nechystá. Je tedy dobré se na to připravit, jak psychicky tak finančně, ať nás následně nic nepřekvapí.