Cestování do hor

Cestování vůbec je překrásná disciplína. O to víc když se jedná o cestování do hor. Turistu sice čeká strastiplná cesta a určitě jen nebude někde ležet na pláži, ale určitě to stojí za to. Jenom když si vezmete ty nádherné výhledy a scenérie. To přece opravdu stojí za to. Nádherně čistý a zdravý vzduch. Navíc si troufám říct, že na horách žijí milí a houževnatí lidé. Ale co vše si na cestu do hor zabalit? Plavky a žabky to rozhodně nebudou. Asi jako základ samozřejmě lejstra a doklady. A to pas, občanku, slevové karty, kartička zdravotní pojišťovny, smlouva o pojištění, letenky, jízdenky, mapy, a nakonec samozřejmě finanční hotovost.

hory

Oblečení samozřejmě volte podle toho, kam máte přesně namířeno. Například i do hor i když tedy nejedete do Himalájí se hodí i jedny sandále. A to třeba na cesty na záchod, kdy se vám prostě do goratexů nechce. Také i na cestu do hor nezapomínejte na pokrývky hlavy. Kšiltovky, šátky, různé druhy čelenek. To už bude záležet na vás co vám nejvíce vyhovuje a sluší. A to samé platí o tom mít něco připraveného také na krk. Ať už šálu, šátek, rolák nebo prostě něco. A nezapomínat i občas namazat. Krk se vždy spálí jako první. Do hor si také nezapomínejte přibalit čepici a rukavice. Uvidíte, jak se vám budou hodit a budete ještě za ně moc vděční. A také pláštěnku. Kdybyste si ji zapomněli hned byste viděli, jak moc nepříjemné to dokáže bez pláštěnky být. Na kempování to je jasné bez spacáku a kvalitního stanu se těžko obejdete. Pro lepší a pohodlnější spaní si také obstarejte kvalitní karimatku.

hory

Přibalte si nějaké ty věci na vaření. Vařič, bomby k vařič, ešus, příbor, nožík, zapalovač a něco v čem to špinavé nádobí budete mýt. Toaletní potřeby ať si vás na horách nepletou s lesním mužem. A nějaké léky nebo vitamíny, jestli nějaké užíváte dlouhodobě. Noa i jídlo se určitě bude hodit. Pokud tedy nebudete potkávat obchody v horách na každém kroku. A to hlavně jídlo v sáčku, hodně vody, trvanlivé salámy a klobásy, musli, rýže, čokoláda, nápoje v prášku, polévky a sušené ovoce. Přibalte si i maskota pro štěstí. A také něco na vzpomínky. Kameru nebo fotoaparát, deník na poznámky a vjemy. Hodně štěstí.