Jak začít podnikat

Hodně lidí v dnešní době láká představa podnikání a svého vlastního businessu. Hodně lidí si myslí, že jakmile si založíte vlastní firmu nebo společnost, začnete vydělávat obrovské peníze, ale není tomu tak. Je důležité si připomenout, co vám ty peníze jako podnikateli vydělává. Rozhodně se vám peníze nesypou ihned do ruky, protože takhle to nefunguje, to víme všichni. Vy, pokud jste podnikatel, jste svým panem, to každý ví. Na jednu stranu je to super, protože jste svým pánem a můžete si tak vše rozvrhnout podle sebe, ale má to i své nevýhody, to vám jistě dochází.

prodej

Všechno má své nevýhody a podnikání není žádná výjimka. Pokud myslíme na peníze, vyskytuje se zde takový menší problém, který jako něčí zaměstnanec nemáte. Jde o to, že pokud vy pracujete v nějaké firmě jako zaměstnanec, zaměstnavatel je povinen vám vyplatit vaši mzdu, protože jste opravdu ten měsíc pracovali. Za toto období máte nárok na svou mzdu, protože je to ve smlouvě, kterou jste jako obě strany podepisovali. Máte tedy na sto procent jistou mzdu a odměnu, pokud ovšem nepracujete u nějakého podvodníka, který vám mzdu nevyplatí. I tak je ale vše podloženo smlouvou a mohli byste si stěžovat a vaši mzdu byste dostali.

zákazník

Pokud jste ale podnikatel, většinou jste zaměstnanec vy. Máte pod sebou lidi a těm peníze dát musíte. Kdo dá ale peníze vám? Vy nemáte jistotu, že bude firma prosperovat a že se vám to vrátí. Jediné, co víte je to, že mzdu musíte vyplatit vašim zaměstnancům, protože ti pracovali. Vy jste taky pracoval, ale to, že firma nevydělává peníze je trochu váš problém. Takže to je ten strašák. Vy nevíte, jestli vaší firmou vyděláte a jestli ještě akorát neproděláte. To je ale normální riziko podnikání, na to se připravte. Vaše peníze ale tvoří jen zákazníci. Jak sehnat zákazníky? Musíte být dobří, žádná jiná rada zde není. Musíte jim něco nabídnout, musíte se dobře chovat i ke svým zaměstnancům, protože ti třeba firmu doporučí a budou tvořit dobré jméno firmy.