Na čistém koberci můžete i posvačit

Kdyby se vás někdo zeptal, jaké znáte druhy podlahových krytin, možná je začnete sypat z rukávu jako malou násobilku: Keramická a kamenná dlažba, vinyl, plovoucí podlaha, parkety, dřevěné palubky a koberce. Mezi těmito všemi materiály je však jen jediný, který umožňuje dokonalé pohodlí, a na jehož povrchu nezachytíte žádné spojovací rýhy. Ano, jak jistě správně tušíte, máme na mysli koberec.

nohy na koberci

Jakmile položíte na podlahu koberec, ihned vás to začne lákat projít se po něm bez obuvi. Vyzujete se z bot a uděláte po jeho povrchu pár nesmělých krůčků, načež vás možná napadne, jaké by to bylo se na něj posadit nebo ulehnout. Koberce přirozeně lákají k povalování, a to nejen nás, ale pochopitelně i domácí mazlíčky a děti, ty si na kobercích rády hrají a považují je za součást přirozeného pohodlí domácího krbu.

sedící žena

Koberec se také častokrát stává prostředím, kde si rozložíme pracovní podklady, anebo kde máme k dispozici podnos s jídlem, a můžeme tu s přáteli posvačit. Možná, že i právě vy se rádi posadíte na podlahu a s kamarády tu skládáte puzzle, prohlížíte si fotografie z rodinného alba, anebo si třeba rozložíte deskovou hru, legendární „Člověče nezlob se“. Hraní na koberci však podmiňuje jeho čistota, pokud je voňavý a zbavený prachu a skvrn, pak si tu užijete mnohem více zábavy, nežli u konferenčního stolku.

Důkladné čistoty koberce však nedocílíme pouhým sáčkovým vysavačem, ten z něj odstraní jen část prachu a ponechá mezi vlákny zbytky nečistot, které se mezi ně nalepí podobně, jako žvýkačka do vlasů. Chce to zkrátka občas nechat podlahu důkladně vyčistit speciálním strojem. Nahlédnete-li do ceníku čištění koberců, např. systému Rotovac, budete mít přehled o tom, jak velkou investici do vyčištění koberce budete muset vynaložit, a pak se rozhodnete, za vůbec, a jak často tuto proceduru budete absolvovat. Měli byste však vědět, že Rotovac je technologie, která patří v tomto ohledu ke světové špičce.