Vysněná chata na dosah

Kdo by nechtěl mít svou chatičku na kterou si v rámci svého volna může zajet a odpočinout si od ruchu velkoměsta. Krásná to idylka od které nemusíte být daleko. Rekreační objekty jsou v dnešní době velmi vyhledávané, a to z důvodu, že lidé potřebují trochu zpomalit své životy a odpočinout si. K tomu by rádi využili nějakou tu svou chatičku schovanou někde v lese nebo na vrcholku nějaké hory a nejlépe co nejdále od lidí. Přece Vám lidi stačí v městě v práci a tam chcete jen poslouchat nějaký zpěv ptáčku, vidět ráno srnku a východ sluníčka. To je romantika. A co je vlastně překážkou k tomu si tuto idylku splnit? U většiny bohužel finance. Chaty se v poslední době dostaly celkem na vysoké ceny. K tomu, aby sen se stal skutečností je možné využít hypotéky na rekreační objekt. Ano, čtete správně. I na takovou odpočinkovou chatu je možné použít hypotéku. A jaké jsou vlastně podmínky?

chata

Hypotéka na chatu

Abyste mohli získat takovou to hypotéku je potřeba aby daný rekreační objekt byl trvale obyvatelný, musí k němu vést cesta, po které se k ní dá bez problému dostat. Mezi další podmínky je, že rekreační objekt musí stát na vlastním pozemku. Tedy nesmí být pozemek v pronájmu a poslední velmi důležitou podmínkou je, aby tento rekreační objekt byl zapsán v katastru nemovitostí. A to z důvodu zástavního práva při vyřízení hypotéky. Poté samozřejmě musíte být občanem České republiky a splňovat zákonem stanovenou hranici 18 let. Pokud toto vše splňujete můžete zkusit oslovit banky a zeptat se u nich na podmínky hypotéky, pokud máte vybraný už rekreační objekt. 

hypotéka

Koho oslovit s hypotékou na rekreační objekt?

Ohledně hypotéky můžete kontaktovat svého finančního poradce, ale také banky a nebankovní instituce, které hypotéky na rekreační objekty poskytují. Vždy se zajímejte na dobu splácení, celkovou splacenou částku a také zda nabízí pojištění proti nemožnosti splácet při ztrátě zaměstnání nebo nemoci.