Nenechme si do života mluvit

Každý nějak žijeme. Někdo si hned po ránu jde s úsměvem zaběhat, jiní se válí do poledne v posteli. Která volba je lepší? Ani jedna. Měli bychom žít tak, jak to vyhovuje nám, ne ostatním. Ne každý žijeme zdravým životním stylem, nedodržujeme pravidla pestré stravy a pravidelného pohybu. Určitě bychom se měli snažit žít alespoň v nějakých ohledech zdravěji, ale určitě není správné se na to soustředit každou chvíli a neužít si to ostatní, co je nezdravé. Není na škodu si dát občas něco sladkého, slaného, zkrátka cokoliv nezdravého.

pohyb

Není nic špatného na tom proležet celý den a dodělat povinnosti až další den. Potřebujeme si občas odpočinout od všeho, co máme na mysli, že to musí být včas hotové. Žijeme jen jednou, už jen z toho důvodu bychom se neměli neustále za něčím hnát, měli bychom to mít dobře zorganizované. Občas se věnovat povinnostem, jindy zase jen sobě a dělat něco, co nás baví a naplňuje. Měli bychom mít nějaké záliby, trávit čas s lidmi, co nás mají rádi, kterým na nás záleží. Hodně nás to ovlivní, a to především v tom dobrém smyslu, i když si to v danou chvíli málokdy uvědomujeme. Ničemu to nevadí. Ale samozřejmě jsou jedinci, kterým více vyhovuje trávit svůj volný čas o samotě a sdílení jej s ostatními pro ně může být spíše vyčerpávající a otravné.

odpočinek

Každý jsme jiný, měli bychom si najít to, co je pro nás to pravé a nenechat si do toho mluvit. K tomu si dát občas pár kousků ovoce a zeleniny, udělat si delší procházku, pořádně se vyspat a vše bude lepší. Mnoha lidem se zdravá strava nelíbí z důvodu, že by si museli odpustit své oblíbené dobroty. Nikdo je ale nezakázal. Můžeme jíst zdravě a zároveň si občas vychutnat to, co máme nejradši. Jen bychom to pak měli vyvážit něčím jiným. Zkuste to a uvidíte, určitě tím nic neztratíte. Vždy se můžete vrátit k tomu, jak jste zvyklí. Je to jen vaše rozhodnutí, tudíž není nad čím váhat.