Záleží u automobilu na barvě karosérie?

Koupě nového vozu rozhodně není nic jednoduchého. V první řadě se nejedná o levnou záležitost, ani o krátkodobou. Není tedy divu, že při tom zvažujeme mnoho nejrůznějších parametrů, od typu motoru a jeho výkonu až po doplňky, které jsou součástí daného modelu. Co však mnohdy zůstává trochu stranou, je barva karoserie.

 

Zde se většinou řídíme pouze tím, co se nám líbí. Koneckonců, to je to jediné, na čem záleží, ne? Ve skutečnosti bychom se však měli nad tímto parametrem zamyslet poněkud více, zvláště pokud máme na výběr z více možností. Jak se tedy rozhodnout, pokud máme na výběr?

 

matně zelená karoserie

 

V první řadě je nutné zvážit otázku viditelnosti. Asi všichni budeme souhlasit, že vůz, který je na silnici více vidět, je bezpečnější jak pro svého řidiče a pasažéry, tak i pro své okolí. Proto je vhodné se vyhnout barvám, jako je například šedá. Ta totiž není zvláště za zhoršených podmínek, jako například během mlhy, deště či za noci, prakticky vůbec vidět. Jistě, podle zákona musí mít jedoucí automobil neustále rozsvícená světla, avšak zdaleka ne každý to dodržuje. Navíc jiný vůz může narazit i do stojícího auta, pokud jej včas neuvidí.

 

vůz v lesklé stříbrné barvě

 

Pokud s vozem chceme jezdit do terénu, například do lesa, pak se hodí spíše barvy, na kterých není tak vidět špína či bláto. Zde jsou tedy lepší přírodní odstíny, jako například tmavší zelená či hnědá. Díky tomu se nebudete muset stydět jet s ním po návratu z terénu po silnici či po městě.

 

V případě, že vůz budeme používat především na klasické jízdy do zaměstnání, na nákup a domů, se hodí mnohem výraznější barvy. Pokud však nemáme garáž, je vhodné vyhnout se červené. Ta totiž přitahuje ptáky, kteří naše auto následně znečistí. Je tedy vidět, že ani barva auta není tak jednoduchá záležitost. Samozřejmě je důležité, aby se nám naše nové vozidlo líbilo, avšak je dobré zvážit i výše zmíněné okolnosti. Pak nám totiž náš vůz mnohem lépe poslouží.