Jak se cítit přitažlivá i v období menstruace?

To, že menstruaci mohou doprovázet negativní příznaky jako jsou bolesti břicha, únava nebo přehnaně vysoké chutě k jídlu asi víme. O čem se ale zase tolik nemluví je to, že menstruace v nás může vyvolat negativní pocity a emoce, které hraničí až z úzkostmi. Obzvlášť těžké období je to pro ty, kteří se již s nějakou psychickou nemocí léčí.

kalhotky

Mnoho žen trpí v tomto období sníženým sebevědomím. Připadají si ošklivě, nepřitažlivě, tlustě a mají pocit, že nestojí za nic. Většinou je to dáno právě hormonovou nerovnováhou, která v našem těle během menstruace je. Takové příznaky můžeme mít během menstruace, ale klidně i týden před ní.

Jak se tedy můžeme cítit během menstruace více přitažlivé?

Noste černé kalhoty i sukně

Možná vám to přijde jako banalita, ale přitažlivost dělá i vaše sebevědomí. Pokud máte pocit, že vám sluší světlé barvy, je to sice skvělé, ale když si je obléknete během menstruace, bude ve vás stále hlodat ten malý červíček toho, co když se stane něco nešťastného…raději si na toto období pořiďte tmavé a skvěle padnoucí oblečení.

Zvolte si vhodné hygienické pomůcky

Pocit přitažlivosti může souviset i s tím, jaké si zvolíte hygienické pomůcky na svou ochranu. Nejlepší jsou takové, o kterých prakticky vůbec nevíte, že je máte. Pro někoho jsou ideální tampóny, pro jiné zase menstruační kalíšek a pro někoho menstruační kalhotky. Ty můžete zvolit i ve velmi krásných variantách, třeba menstruační kalhotky s krajkou po stranách MyFemini.

kalíšek

Dbejte na správnou skin care

Nerovnováha hormonů může způsobit i to, že naše pleť nebude v dokonalé kondici. Může se vám objevit akné, pleť se bude více mastit, bude zarudnutá. O to víc v těchto dnech dbejte řádně na svou skin care péči. Obličej čistěte dvakrát denně a používejte zklidňující látky nebo látky, které dokážou bojovat s akné, jako je kyselina salicylová nebo zinek.